Kalendár podujatí

Logo: 4. Detská Tour Petra Sagana 4. Detská Tour Petra Sagana

MTBIKER odporúča toto podujatie
Sme mediálnym partnerom akcie.

Reportáž z podujatia

Reportáž: Detská tour Petra Sagana - zábava pokračovala v Nízkych Tatrách

Obľúbená séria detských pretekov pokračovala 4. kolom, a to v Nízkych Tatrách v okolí Demänová Rezort na členitej trati.

Organizátori pripravili pre bikerov náročnú trať s tiahlym stúpaním, ale aj technickými pasážami plnými zákrut a mostíkov.

Premiérové víťazstvo vybojovala Lucia Zelenayová, ktorá síce ešte nemá klubovú príslušnosť, čo však nebráni tomu, aby šliapala rýchlo do pedálov. U chlapcov sa v tejto kategórii „naháňali“ traja slovenskí bikeri s českým cyklistom. O vyrovnanom priebehu svedčí fakt, že štyria cyklisti sa v cieli zmestili do 5 sekúnd. Najviac síl mal Jakub Šarnik z Bardejova. V kategórii Mili dievčatá to tento rok poriadne „roztočila“ Zuzana Jannová z CKM Poprad.


Na štart Mili chlapci sa postavilo až 50 cyklistov a aj malý okruh, ktorý absolvovala táto kategória 3-krát, dal poriadne zabrať. To, že má rád kopce, potvrdil Jakub Roštár z Proefekt Košice, ktorý zvíťazil s obrovským náskokom.

Klubová kolegyňa Sarah Domiterová napodobnila Jakuba a tiež zvíťazila v kategórii Mini dievčatá, ktorá už štartovala na veľkom okruhu. Zvíťazila o jedinú sekundu pred českou cyklistkou, ktorá mala však na trati technické problémy. V kategórii Mini chlapci to už je tradične česko–maďarsko–slovenský súboj. V Demänovej mal najviac síl v záverečnom stúpaní maďarský biker Peter Patrik András so Superior MTB Racing team a vybojoval si zlato.


Eliška Konigová z ŠK Topoľčianky má tento rok dobrú formu, čo potvrdila aj v Nízkych Tatrách a zvíťazila v kategórii mladších žiačok. U chlapcov v tejto kategórii to bol od 3. kola súboj Tkáč vs Hnojčík a až predposledné kolo rozhodlo, že po technických problémoch Jakuba Hnojčíka sa topoľčiansky cyklista Šimon Tkáč vzdialil a s prehľadom zvíťazil.


Či na ceste, alebo v teréne, tento rok to ide Karolíne Hajdukovej z CK Epic Dohňany, ktorá s prehľadom zvíťazila v kategórii starších žiačok. Na podujatie zavítal aj momentálne najlepší slovenský starší žiak v MTB Milan Húsenica z ŠK Topoľčianky. Aj keď si úlohu sťažil a štartoval až z posledného radu, už od 2. kola sa zaradil za Tadeáša Rybanského, ktorý mu ako jediný stačil časť pretekov sekundovať. Nakoniec Milan zvíťazil skoro s minútovým náskokom.


Od víťazstva k víťazstvu na Detskej tour kráča Michal Mička z klubu Kolo Kopaníc, ktorý aj v Demänovej s prehľadom zvíťazil v kategórii rodičov. Aj medzi ženami víťazstvo z Martina obhájila Helen Beňová.

Ďalšie kolo Detskej tour Petra Sagana pokračuje už 25. júna v Topoľčiankach.
Zdroj fotografií: archív organizátora
report_problem Našiel si v texte chybu?
keyboard_arrow_up